Her pırlanta birbirinden farklı ve özeldir. Evrensel standartlar şartlarına göre tescillendirilen pırlantaların sahteciliğe karşı denetlenebilmesi için pırlantanın gerçekliğinin doğrulanması, güvenirlilik açısından sertifikasyonu oldukça önemlidir. StarAmore’un tüm ürünleri pırlantanın orijinalliğini ve teknik özelliklerini gösteren sertifikalı ürünlere sahiptir.

HRD, Belçika merkezli köklü bir kurumdur. Kurumun vermiş olduğu Elmas Sertifikası (Diamond Certificate) bu kurumun bir pırlantaya vereceği en kapsamlı ve elmas tüccarlarının da kendi aralarında kullandığı sertifikadır. Satın aldığınız pırlantanın gerçek olduğunu gösteren belgedir. Pırlanta ürünün HRD Sertifikası’na sahip olması pırlantanızın tüm iç özelliklerini anlatan bir belge niteliğindedir.  Yani satın aldığınız ürünün garanti belgesidir. Sertifika üzerinde satın almış olduğunuz pırlantanın 4C olarak adlandırılan karat, berraklık, renk ve kesim gibi kriterlerinin detayları bu sertifika üzerine yazılmış ve onaylanmıştır. Pırlantanın, HRD Sertifikasına sahip olabilmesi için 3 ile 6 kişi arasında değişen pırlanta taşı uzmanlarından oluşan ekip tarafından incelenir ve yüksek teknolojili cihazlarla yapılan incelemeler sonucunda sertifikalandırılır. StarAmore uluslararası geçerliliğe sahip pırlanta pırlanta sınıflandırma ve derecelendirme yetki belgesine sahip nadir firmalardandır.

Pırlanta ürün satın alırken, sahte ürünler satın almamak için çok dikkatli olmanız gerekir. Pırlantanın, kimlik kartı olarak da adlandırabileceğimiz HRD Sertifikasına sahip olmasına dikkat ederek içiniz rahat bir şekilde sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Ayrıca pırlanta ürünlerin garanti kapsamına girmesi için mutlaka pırlanta sertifikasını muhafaza etmeniz gerekmektedir. Güvenilir ve kaliteli bir pırlanta ürün satın almak isterseniz, StarAmore markalı pırlanta ürünleri içiniz rahat bir şekilde satın alabilirsiniz. StarAmore’un kalitesiyle şık ve tarz pırlanta ürünlerine sahip olurken güven içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

Yazar admin

Yorumlar (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir